Kamila Gawrońska

Prezentacja: Behavior-Driven Disaster

Skrótowiec BDD (czyli Behavior Driven Development) prawie wszyscy znają, spora część wykorzystuje, a reszta głosi dobre słowo w community: że w komunikacji pomoże, że testy automatyczne usprawni, że pogodzi zwaśnione strony zespołu technicznego i biznesu. Wszyscy mają, mam i ja! Aż wstyd nie mieć w projekcie testów zapisanych w formacie Given, When, Then. Przecież mówili, że BDD to lek na całe zło. Tylko czy na pewno? Dla niektórych będzie kontrowersyjnie, ale zamierzam dość krytycznym okiem spojrzeć na nasze ukochane BDD.

W trakcie prezentacji dowiecie się:

  • czym BDD nie jest i czym jest;
  • kiedy BDD nie ma sensu, a kiedy przynosi korzyści;
  • poznacie kilka przykładów z życia wziętych za i przeciwko BDD.
Kamili Gawrońskiej będziecie mogli dodatkowo posłuchać podczas warsztatu "Strażnicy Jakości w kulturze DevOps".

Bio

Z wykształcenia jestem inżynierem biomedycznym, elektronikiem i manager projektów, typowy full-stack employee. Uważam, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej przygody ze światem IT miałam okazję pracować jako tester, analityk biznesowy, UX designer i project manager. Swoje doświadczenie zdobywałam w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Moje umiejętności potwierdzają certyfikaty ISTQB, PSM I, PSPO I, IREB.

Od wielu lat dzielę się swoją wiedza w ramach wydarzeń branżowych. Lubię kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuję albo mnie lubią albo nienawidzą.

Jak przystało na dziewczynę z politechniki lubię piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.

LinkedIn: linkedin.com/in/kamila-gawronska
Twitter: twitter.com/kamagawronska
  • BDD
  • Behavior Driven Development