Monika Braun

Warsztat: Narzędziownik testera - poziom soft

Teoria testowania, techniki biało i czarno-skrzynkowe, automatyzacja testów, zarządzanie testami oraz doświadczenie w testach - to wszystko określa eksperta w dziedzinie testów i jego kierunki specjalizacji. W codziennej pracy testera niezbędne są jednak też umiejętności miękkie takie jak dobre relacje, efektywna komunikacja, skuteczne negocjacje i wiele innych czyli "narzędziownik" testera.

Zapraszam do wspólnego stworzenia narzędzi testerskich, które usprawnią codzienne testy i zbudują dobre relacje w zespołach. Podczas warsztatów wspólnie zbudujemy trzy kluczowe narzędzia pomocne dla testerów:

  1. Analizator interesariuszy testowych
  2. Macierz oczekiwań i odpowiedzialności
  3. Feedback'ownik

Analizator interesariuszy to super narzędzie do identyfikacji wpływowych przyjaciół testerskich oraz osób, na które testerzy powinni poświęcić swój czas i atencję. Warto wiedzieć kto jest sojusznikiem i wesprze nasze testy, a z kim będzie trzeba ostro negocjować cele i zadania testowe.

Macierz to niesamowite narzędzie pozwalające na uspójnienie wiedzy i oczekiwań oraz zbudowanie baseline'u komunikacyjnego. Usprawni współpracę pomiędzy testerami, developerami, analitykami i wszystkimi innymi członkami Twojego zespołu oraz pokaże czego inni spodziewają się po Tobie.

Ostatnie narzędzie czyli feedback'ownik usprawni codzienną pracę, bo feedback to jest to czym tester posługuje się na co dzień. Korzystanie z różnych technik feedbackowych ułatwia zgłaszanie bugów, raportowanie stanu testów czy przekazanie rekomendacji co do finalnego stanu testów.

Zacznij wpływać nie tylko na jakość testów, ale także na cały zespół projektowy i podejmowane decyzje testowe. Przyjdź na warsztat z otwartą głową i pozytywnym podejściem, a wyjdziesz z wersją beta swojego narzędziownika i mnóstwem motywacji do zmian i usprawnień!

Bio

Wiele pasji skumulowanych w jednej osobie: zapalony coach, wyznawca agile, propagator rozwijania umiejętności miękkich oraz miłośnik pracy z ludźmi. Na co dzień pracuje w Allegro oraz prowadzi szkolenia i warsztaty.

Trenerka umiejętności miękkich dedykowanych IT zebranych w program szkoleń wspierający geeków IT w codziennej współpracy z resztą świata. Na podstawie casów biznesowych dedykowanym konkretnym rolom projektowym wzmacnia takie umiejętności jak komunikacja, asertywność, negocjacje oraz team building.

Konsultantka i trenerka agile, antypurystka scrumowa oraz pasjonatka wzajemnej motywacji. Uwielbia agile, ponieważ zmienia sposób myślenia i motywuje do popatrzenia na wartość biznesową poprzez pryzmat ludzi, którzy tą wartość tworzą. Dzięki temu pozwala zespołowo tworzyć rzeczy wielkie i czerpać satysfakcję z realizacji celów.

Zawsze z pasją dzieli się doświadczeniami i wiedzą, wspierając zespoły w odkrywaniu swoich możliwości i szukaniu nowych, efektywnych sposobów na wbudowanie dobrych praktyk w codzienne dostarczanie wartości biznesowych klientom.

  • asertywność
  • komunikacja
  • negocjacje
  • komunikacja w zespole
  • softs kills
  • umiejętności miękkie
  • team building