Sebastian Magda

Warsztat: TASTING THE MANAGEMENT, czyli jak smakuje zarządzanie

W ramach konferencji część z Was będzie mogła skorzystać z warsztatu, w którym będziemy się zajmować wybranymi aspektami z szeroko pojętego zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności, których wciąż brakuje zarówno braci testerskiej, jak i developerskiej.

Podczas warsztatu skupimy się jedynie na trzech aspektach, bez których o jakimkolwiek zarządzaniu nie może być mowy: Komunikacja, Stres, Przywództwo. Będzie krótko, ale treściwie.

Warsztat, jak sama nazwa wskazuje, będzie miał charakter bardzo praktyczny oraz interaktywny. Serdecznie zapraszam szczególnie tych, którzy wewnętrznie czują, że chcą mieć większy wpływ na to co robią i poszukują inspiracji do zmiany. Chociaż jestem przekonany, że determinacja i chęci są najważniejsze, to z moją pomocą osiągniecie te cele szybciej i efektywniej.

Warsztat nie będzie ubrany w górnolotne słowa, nie będę też cytował żadnych mądrych ksiąg, będziemy razem eksperymentować, tak abyście doświadczyli tego co chcę Wam przekazać. Wyrażam nadzieję, że już po samym warsztacie sporo zmienicie w swojej codzienności zawodowej, bo to właśnie „ta codzienność” jest najistotniejsza.

Do zobaczenia!

Bio

Wieloletni praktyk zarządzania i trener z zakresu inżynierii wytwarzania oprogramowania, a w szczególności:

 • zarządzania projektami IT oraz PMO,
 • zapewniania jakości wytwarzania oprogramowania,
 • testowania oprogramowania,
 • zarządzania zespołami,
 • CMMI.

Posiada unikalne doświadczenie międzynarodowe, pracował m.in. w: USA, UK, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Indiach, RPA, Niemczech, Szwajcarii, Białorusi, Ukrainie, Gruzji.

Jest jednym z nielicznych w Polsce praktyków i ekspertów CMMI (https://cmmiinstitute.com/).

Ekspert w zakresie procesów korporacyjnych systemów zarządzania projektami i jakością, w szczególności z dziedziny IT.

Wykwalifikowany członek zespołów audytujących metodologią SCAMPI.

Posiadł certyfikat PMP kiedy egzaminowano jeszcze papierowo :) Posiada również inne certyfikaty techniczne, m.in. Oracle, Sybase, ITIL, a także przeszedł wiele szkoleń zakończonych egzaminami Software Engineering Institute w zakresie CMMI.

Ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych oraz łatwo nawiązuje kontakty międzyludzkie, posiada praktyczną wiedzę w pracy z różnymi kulturami. Mówi biegle 3 językami obcymi.

Od ponad 20 lat związany z produkcją oprogramowania w rolach od programisty do kierownika do spraw wdrożeń procesów i zapewniania jakości, poprzez role kierownika projektów czy inżyniera ds. zapewniania jakości, ostatnio pracował z sukcesem nad startupami oraz projektami czysto biznesowymi.

Jego niezaprzeczalnym atutem jest wyjątkowa skalowalność i praktyczna znajomość tematyki zarówno menadżerskiej jak i technicznej, a co za tym idzie, łatwość mapowania jej na modele i odwrotnie.

Jako ciekawostkę można podać, iż posiada on kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów technologicznych dla loterii narodowych w Hiszpanii, Portugalii, Rep. Haiti, Białorusi, Gruzji oraz Ukrainy.

Z wykształcenia informatyk-programista, z zamiłowania humanista.

Prywatnie uważa, że studia MBA powinny być wykładane na historii, a nie w szkole biznesu. Sam jest posiadaczem dyplomu MBA.

Lubi dzielić się wiedzą i rozwiązywać nietuzinkowe problemy na pograniczu technologii i psychologii. Lubi szkolić oraz pomagać organizacjom jako niezależny konsultant.

Profil LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/sebmagda/

 • test management
 • zarządzanie testami
 • jak zostać test managerem
 • komunikacja
 • stres
 • przywództwo