Kamila Gawrońska

Wojciech Gawroński

Warsztat: Strażnicy Jakości w kulturze DevOps

Jeśli działasz w branży IT dłużej niż rok, na pewno zauważasz zmieniające się trendy. Pojawiają się nowe pomysły, nowe idee, stare koncepcje ewoluują. Jedną z takich rzeczy, która ostatnimi czasy “namieszała” jest DevOps.

Można spierać się co do definicji tego pojęcia, jednak jego cel jest jasny:
chcemy szybciej i efektywniej dostarczać oprogramowanie lepszej jakości.

To wymaga nowego podejścia do całego procesu wytwarzania oprogramowania, także do testowania. Włączając więcej obszarów, które podlegają kontroli zwiększamy obszar, w którym możemy mieć bezpośredni wpływ na jakość oprogramowania. W związku z tym wymaga się od Nas operowania nowymi umiejętnościami, ale nie powinniśmy zapominać o najważniejszym - że rolą testera nie jest wyłącznie sprawdzanie, ale edukowanie o tym czym jest i jak dbać o jakość.

Podczas warsztatu zaopatrzymy Was w narzędzia, które przydadzą się Wam na każdym etapie wytwarzania oprogramowania, ale także pomogą wszystkim członkom zespołu dbać o jakość. Waszą rolą, będzie przekazanie im tych wędek. Oprócz przygotowanych zadań praktycznych liczymy na dyskusję - przynieście ze sobą swoje problemy i obserwacje - zaadresujemy każde pytanie związane z tematem.

Kamili Gawrońskiej będziecie mogli dodatkowo posłuchać podczas jej prezentacji "Behavior-Driven Disaster".

Bio: Kamila Gawrońska

Z wykształcenia jestem inżynierem biomedycznym, elektronikiem i manager projektów, typowy full-stack employee. Uważam, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej przygody ze światem IT miałam okazję pracować jako tester, analityk biznesowy, UX designer i project manager. Swoje doświadczenie zdobywałam w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Moje umiejętności potwierdzają certyfikaty ISTQB, PSM I, PSPO I, IREB.

Od wielu lat dzielę się swoją wiedza w ramach wydarzeń branżowych. Lubię kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuję albo mnie lubią albo nienawidzą.

Jak przystało na dziewczynę z politechniki lubię piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.

LinkedIn: linkedin.com/in/kamila-gawronska
Twitter: twitter.com/kamagawronska

Bio: Wojciech Gawroński

Jedno słowo o mnie? Generalista.

Na co dzień jestem CEO firmy Pattern Match (https://pattern-match.com). Doświadczony programista, architekt systemów IT i administrator. Orędownik chmury publicznej (ze słabością do Amazon Web Services), podejścia Serverless oraz kultury DevOps.

Chętnie dzielę się wiedzą oraz nakłaniam innych do tego. Współorganizuję spotkania miłośników programowania funkcyjnego, znanego pod nazwą Functional Miners oraz jestem trenerem w inicjatywach Lean QA oraz NatywnaChmura.pl, która skupia się ewangelizacji podejścia Cloud Native.

Posiadam idealny work-life balance, bo czerpię z mojej pracy nieustanną radość w życiu codziennym. W wolnym czasie przeobrażam się w mola książkowego. Złośliwi twierdzą, że przeczytałbym z radością nawet słownik.

LinkedIn: linkedin.com/in/afronski
Twitter: twitter.com/afronski
  • DevOps
  • proces wytwarzania oprogramowania
  • jakość